MidtCup

I region Midtjylland er vi meget aktive indenfor Trial. Og vores MidtCup er så populær at vi stort set i alle runder har deltagere med fra andre regioner. Og det er de selvfølgelig mere end velkommende til.

Reglerne der køres efter er meget simple:
Vi kører efter DLRK trialregler, dog i år med den lille ændring at specialklassen er blevet opdelt i både en lang og en kort klasse.
Vinder i en klasse i en afdeling tildeles 12 cup point.
Nummer 2 i en klasse i en afdeling tildeles 10 cup point.
Nummer 3 i en klasse i en afdeling tildeles 9 cup point.
Nummer 4 i en klasse i en afdeling tildeles 8 cup point.
osv.

Vinder af en klasse er den der efter sidste afdeling har flest cup point, dog udelades den dårligste placering således at der kun regnes point med for de 4 bedste placeringer. Den placering der ikke tælles med er mærket med rødt, når midtcup’en er færdig.

Program for 2017:

1. afdeling: Søndag d. 26. Marts til sommertid start
2. afdeling: Søndag d. 16. April til Påsketræf i Assenbæk
2. afdeling: Lørdag d. 13. Maj til Bededagstræf i Hedeager
4. afdeling: Søndag d. 17. September til Sensommertræf i Hedeager
5. afdeling: Søndag d. 29. Oktober til Sommertid slut i Seest



80″ – 86″ – 88″
bladfjedre

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn

I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

4773

Ernst Kragh

46

50

12

61

12

48

10

18

10

61

12

2

4773

Elna-Marie Skipper

44

45

10

56

9

55

12

21

12

57

10

3

9379

Jimmi Lind

30

38

8

61

12

48

10

 

 

 

 

4

9379

Lammie Haveman

25

43

9

53

8

26

8

 

 

 

 

5

6571

Flemming Thomsen

16

31

7

 

 

 

 

 

 

42

9

6

4500

Lars Grøngaard

6

30

6

 

 

 

 

 

 

 

 









101″ – 107″ – 109″ – 110″Fc
bladfjedre

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn

I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

2128

Hartley Nielsen

44

39

10

51

12

26

12

 

 

47

10

2

8762

Anders Martinsen

42

47

12

47

9

 

 

14

12

45

9

3

1064

Frimodt Petersen

31

33

9

49

10

 

 

 

 

49

12

4

2948

Lasse Thorsen

16

20

8

36

8

 

 

 

 

 

 

5

4696

Hans Peter
Abrahamsen

10

 

 

 

 

24

10

 

 

 

 

6

9271

Matthew Earnshaw

8

 

 

 

 

 

 

 

 

26

8












90″ skruefjedre

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn


I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

7426

Nich Dam

44

46

8

57

12

 

 

16

12

67

12

2

9120

Tanja Jepsen

42

51

10

53

9

53

12

15

10

65

10

3

2962

Jørgen K. Sørensen

37

33

6

56

10

36

9

11

9

60

9

4

8556

Jens Christiansen

25

47

9

 

 

36

9

 

 

53

7

5

9109

Jan Sadolin

18

 

 

51

8

38

10

 

 

 

 

6

8762

Axel Martinsen

14

43

7

39

7

 

 

 

 

 

 

7

2366

Henrik Eisvang

12

53

12

 

 

 

 

 

 

 

 

8

4246

Niels Christian
Boisen

8

 

 

 

 

 

 

 

 

57

8

9

2366

Søren Eisvang

6

 

 

 

 

 

 

 

 

49

6












110″ –  130″ skruefjedre

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn

I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

1477

Kim Rasmussen

44

42

12

55

10

45

10

 

 

50

12

2

8378

Søren Uffe
Christiansen

31

42

12

 

 

23

9

 

 

48

10

3

2929

Jan Isaksen

25

32

7

49

9

 

 

 

 

38

9

4

6997

Max Ladefoged

21

39

9

 

 

49

12

 

 

 

 

5

7937

Rasmus Schneidereit

20

 

 

 

 

 

 

11

12

34

8

6

4522

Jørgen Hedevang

12

 

 

58

12

 

 

 

 

 

 

7

9637

Poul Jacob Boisen

9

 

 

49

9

 

 

 

 

 

 

8

3891

Knud Hørlyck

8

35

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

8729

Klaus Gadegaard

7

 

 

42

7

 

 

 

 

 

 









RR/Disco 100″
skruefjedre

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn


I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

9486

Torben Hansen

46

37

10

61

12

43

12

17

12

61

10

2

9500

Tor Johansen

24

48

12

 

 

 

 

 

 

65

12

3

9388

Jakob Gade

18

 

 

51

9

 

 

7

9

 

 

4

9388

Tina Gade

10

 

 

 

 

 

 

9

10

 

 

4

6136

Peter Bull

10

 

 

60

10

 

 

 

 

 

 









Freelander

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn

I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

8988

Gitte Christensen

20

 

 

 

 

 

 

2

10

3

10

2

9388

Tina Gade

12

 

 

41

12

 

 

 

 

 

 

2

4391

Mats Sellner

12

 

 

 

 

 

 

 

 

36

12

2

8988

Poul List

12

 

 

 

 

 

 

8

12

 

 











Special m. spær
(kort)

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn

I alt

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

1064

Søren Frimodt

45

58

12

63

9

59

12

37

12

61

9

2

2711

Benny Jepsen

44

55

10

69

12

38

8

20

10

70

12

3

4885

Michael Mayer

34

41

8

54

7

 

 

14

9

69

10

4

5892

Henrik Odgaard

28

53

9

64

10

44

9

 

 

 

 

5

6972

Thomas Damgaard

18

 

 

57

8

52

10

 

 

 

 

6

9015

Emil Oxholm

7

24

7

 

 

 

 

 

 

 

 








Special m. spær
(lang)

 

 

 

 

1. afdeling

2. afdeling

3. afdeling

4. afdeling

5. afdeling

Nr

Medl

Navn

Total

Point

1

Cup

1

Point

2

Cup

2

Point

3

Cup

3

Point

4

Cup

4

Point

5

Cup

5

1

8988

Poul List

46

33

12

52

12

40

10

 

 

55

12

2

8299

Simon B. Jensen

36

33

12

 

 

45

12

16

12

 

 

3

7718

Carsten Roi Hansen

20

 

 

39

10

 

 

 

 

52

10

Her kan du se de tidligere års trial resultater fra regionen.

MidtCup 2016 MidtCup 2015 MidtCup 2014 MidtCup 2013 MidtCup 2012
MidtCup 2011 MidtCup 2010 MidtCup 2009 MidtCup 2008
MidtCup 2007 MidtCup 2006 MidtCup 2005 MidtCup 2004
MidtCup 2003